Kopyadan yakalanan öğrenci danışmanını öldürdü

Türkiye bir kez daha üniversitede işlenen akademisyen cinayetiyle sarsıldı. Ankara’daki Çankaya Üniversitesi’nde bir öğrenci, bitirme tezinin danışmanlığını yapan araştırma görevlisinin odasında bıçakla yaraladıktan sonra tabancayla vurarak öldürdü.

Edinilen bilgilere göre öğretim görevlisi, aynı zamanda danışmanlığını yaptığı öğrencisini sınavda kopya çekerken yakaladı. Bunun üzerine öğrencinin kağıdına el koyan araştırma görevlisi, kopyayla ilgili rapor da tuttu. Sınavı iptal edilen öğrenci, fakülteden ayrıldıktan kısa bir süre sonra geri döndü. Tez danışmanının odasına giren öğrenci, burada genç araştırma görevlisiyle tartışmaya başladı. Tartışmanın büyümesi üzerine öğrenci, üniversiteye getirdiği bıçak ve tabancayla araştırma görevlisini öldürdü.

Öldürülen araştırma görevlisinin İbrahim Kalın’ın komşusu olduğu öğrenildi.

POLİS BABASININ SİLAHINI ALDI

Sınavda kopya çekerken yakalandıktan sonra eve gelen öğrenci, emekli polis babasına ait tabancayla fakülteye geldi. Burada tez danışmanının odasına giren öğrenci, yanında getirdiği bıçakla araştırma görevlisini karnından yaraladı. Ardından, babasına ait tabancayı çeken öğrenci, araştırma görevlisini başından vurarak öldürdü.

Silah seslerinin duyulmasının ardından okulda büyük panik yaşandı. Aldığı bıçak ve kurşun yaraları nedeniyle ağır yaralanan araştırma görevlisi, yapılan tüm müdahalelere rağmen aşırı kan kaybından hayatını kaybetti.

Tez danışmanının fakültedeki odasını basarak dehşet saçan öğrenci ise, cinayetin ardından kaçarak kayıplara karıştı. Ankara Emniyeti’ne bağlı Cinayet Büro Amirliği ekipleri zanlıyı kısa bir süre sonra üniversiteye yakın bir bölgede yakaladı. Cinayette kullanılan tabancaya da el konulurken, zanlının emniyetteki sorgusu sürüyor.

About Ali Özgün Öz

Check Also

Fatih Altaylı’dan Buket Aydın’a Hacıhüsrev benzetmesi

Kanal D ile olaylı şekilde yolları ayıran haber sunucusu Buket Aydın'ı köşesine taşıyan Fatih Altaylı, Aydın için "En ufak bir eleştiriye eski Hacıhüsrevli gibi yanıt veriyor." dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir