Silahlanma çağrısı yapan Peker hakkında soruşturma

Organize suç örgülü lideri Sedat Peker hakkında İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma kararı aldı. Önceki gün Ataşehir’de katıldığı bir AVM açılışında yerel seçimin ardından silahlanma çağrısı yapan Sedar Peker’in ifadeleri tepki çekmişti. Başsavcılık, Sedat Peker’in silahlanma çağrısı yaparak, “Suç İşlemeye Tahrik ve Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik Etme” suçlarını işlediğine kanaat getirdi.

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan açıklamada, “03.02.2019 tarihinde Ataşehir’de gerçekleşen bir açılış esnasında konuşan Sedat Peker’in halka silahlanma çağrısı yaptığına dair bilgi alınması üzerine ilgili konuşma kaydı kolluk marifetiyle temin edilerek incelenmiş ve 5271 sayılı Ceza Muhakemesi Kanunu’nun 160. maddesi uyarınca işin gerçeği araştırılıp yasal gereğine tevessül etmek amacıyla şüpheli hakkında ‘Suç İşlemeye Tahrik ve Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik Etme’ suçlarından soruşturma başlatılmıştır” denildi.

About Ali Özgün Öz

Check Also

Fatih Altaylı’dan Buket Aydın’a Hacıhüsrev benzetmesi

Kanal D ile olaylı şekilde yolları ayıran haber sunucusu Buket Aydın'ı köşesine taşıyan Fatih Altaylı, Aydın için "En ufak bir eleştiriye eski Hacıhüsrevli gibi yanıt veriyor." dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir