Yılbaşı öncesi sahte içki operasyonları arttı

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, yılbaşı gecesi ‘vurgun’ yapmak isteyen sahte içki üreticilerine baskın üstüne baskın düzenliyor. Güvenlik güçlerinin farklı adreslerde gerçekleştirdiği sahte içki operasyonlarında 5 bin şişeden fazla sahte içkinin yanı sıra 42 bin paket de sigara ele geçirildi.

Kaçakçılık Suçları ile Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, sigara ve içki kaçakçılarına yönelik operasyonlarını sıklaştırdı. Piyasaya yılbaşı gecesi sürülmek üzere merdiven altı olarak ifade edilen depolarda zulalanmış binlerce şişe sahte içkiye ve onbinlerce paket kaçak sigaraya el konuldu. İstanbul genelindeki operasyonlarda 42 bin paket kaçak sigara, 38 bin 697 adet kaçak puro, 9 bin 830 kilo kaçak tütün ve 4 bin 865 şişe de sahte içkiye el konuldu.

73 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Para kazanmak uğruna yılbaşı gecesi eğlenmek isteyen vatandaşların sağlığını doğrudan hedef alan kaçakçılara yönelik operasyonlarda 73 kişi gözaltına alındı. Emniyete götürülerek ifadesi alınan şüphelilerden 57’si adliyeye sevk edildi, 11’i tutuklandı.

About Ali Özgün Öz

Check Also

Kıskançlık krizine giren koca eşine kaza yaptırdı

İstanbul Şişli'de eşinin arabasında başka bir erkeği gören koca, kıskançlık krizine girerek aracıyla takip ettiği eşinin kaza yapmasına neden oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir