Koyun otlatırken liseyi bitirdi şimdi üniversiteye hazırlanıyor

Ortaokuldan sonra maddi imkansızlıklar nedeniyle lise eğitimine devam edemeyen Giresunlu çoban, koyun otlatırken kendi imkanlarıyla lise eğitimini tamamlayarak diplomasını aldı. 25 yaşındaki Mustafa Bıçakçı, sonraki hedefinin Orman Muhafızlığı olduğunu söyleyerek üniversite sınavlarına hazırlanıyor.

25 yaşındaki Giresunlu çoban Mustafa Bıçakçı’nın hikayesi, şahit olanlara ilham kaynağı oluyor. Ortaokulu bitirdikten sonra maddi imkansızlıklar nedeniyle eğitimine ara vermek zorunda kalan genç adam, çobanlık yaparak ailesine destek oldu. İçindeki eğitim ateşini bir an olsun söndürmeyen genç çoban, hayvan otlattığı zamanında lise eğitimini dışardan tamamlamayı başardı.

HAYALLERİ PES ETMESİNE ENGEL OLDU

Lise diplomasını dışardan alan Mustafa Bıçakçı, “Şu anda liseyi bitirdim. Üniversiteye de dışardan hazırlanıyorum. Hedefim Orman Muhafaza Memuru olmak” dedi.

Bir yandan hayvancılıkla uğraşırken diğer yandan eğitimine devam etmenin oldukça zor olduğunu belirten genç çoban, “Zor yanları da keyifli yanları da var. Bu iş özellikle kar yağarken, soğuk havalarda daha zor bir hal alıyor.” dedi.

 

About Ali Özgün Öz

Check Also

Kıskançlık krizine giren koca eşine kaza yaptırdı

İstanbul Şişli'de eşinin arabasında başka bir erkeği gören koca, kıskançlık krizine girerek aracıyla takip ettiği eşinin kaza yapmasına neden oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir