Doktorların kalp masajıyla hayata tutundu

47 yaşındaki Aydın Özkan isimli vatandaş, önceki gece evinde oturduğu sırada aniden rahatsızlanarak yere yığıldı. Kalp krizi geçirdiği öğrenilen 47 yaşındaki vatandaş, aile yakınları ve komşularının yardımıyla hemen Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Bakım Ünitesi’ne alındı. Kalp krizi neticesinde kalbi duran Aydın Özkan, önce anjiyoya alınırken doktorların 1 saatlik kalp masajı sayesinde hayata döndürülebildi.

Gaziemir ilçesinde yaşayan 47 yaşındaki Aydın Özkan, emekli bir devlet memuru ve 2 çocuk babası. Sabah saatlerinde göğsündeki sıkışmadan şikayet eden Özkan, bir süre sonra yere yığıldı. Eşinin yerde nefessiz yattığını gören Aslı Özkan, hemen komşularına haber verdi ve 112 acil servisi aradı. Olay yerine gelen 112 ekipleri, kalp krizi geçiren vatandaşa evinde ilk müdahaleyi yaptıktan sonra en yakın hastaneye yetiştirdiler. Kalp krizi teşhisiyle acil servise alınan Aydın Özkan burada Kardiyoloji Uzmanı Dr. Selim Ekinci ve ekibi tarafından acilen anjiyoya alındı.

DOKTORLARIN ÖZVERİSİ HAYAT KURTARDI

Ambulansla hastane yolunda kalbi duran 47 yaşındaki 2 çocuk babası Aydın Özkan, hastane doktorlarının 1 saat süren kalp masajıyla hayata yeniden merhana derken, yoğun bakımdan çıktıktan sonra kendisini hayata döndüren doktoru  Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Mine Tavlı Yılmaz ve ekibine teşekkür ederek hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

About Ali Özgün Öz

Check Also

Cep telefonu ve tabletler çocukların gözlerini bozuyor

Japonya'da yapılan bir araştırmaya göre cep telefonu ve tabletlerin dijital ekranları çocukların göz sağlığını olumsuz etkiliyor. Uzun süre akıllı telefonlara bakan çocukların gözleri bozuluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir