Turan Hançerli: Bugünleri Dayanışmayla Atlatacağız

Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli ile COVID-19 salgınına karşı ilçede hangi önlemlerin alındığını konuştuk. Evde kal çağrısını yineleyen Hançerli, “Bugünleri dayanışmayla atlatacağız” derken Belediye’nin tüm imkanlarıyla halkın yanında olduğunu vurguladı.

Bu haber 11 Nisan 2020 - 12:40 'de eklendi ve 10 views kez görüntülendi.

Ali Özgün ÖZ

Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli ile COVID-19 salgınına karşı ilçede hangi önlemlerin alındığını konuştuk. Evde kal çağrısını yineleyen Hançerli, “Bugünleri dayanışmayla atlatacağız. Belediyemiz, bütün imkanlarıyla hemşehrilerimizin yanındadır.” dedi.

turan hançerli avcılar belediye başkanı

Peki Avcılar Belediyesi, Avcılarlılara hangi hizmetleri sunuyor? Vatandaşların yoğun olarak kullandığı sosyal alanlarda ne gibi önlemler alındı? Sosyal yardımlar ihtiyaç sahiplerine nasıl ulaştırılıyor? Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli, ilçe halkının merak ettiği soruları yanıtladı…

*****

İlçede Koronavirüs salgınını önleme çalışmalarına devam eden Avcılar Belediyesi, aldığı sıkı önlemleri artırmaya devam ediyor.

Vatandaşların yoğun olarak kullandığı alanları büyük bir titizlikle dezenfekte eden belediye ekipleri, son olarak İçişleri Bakanlığı’nın genelgesi doğrultusunda semt pazarlarında da önlemleri artırdı. Pazar giriş çıkışlarını yeniden belirleyen Avcılar Belediyesi, COVID-19 riskine karşı vatandaşlara ve semt pazarı esnafına maske dağıttı.

kontrol noktası

Belediye ekipleri, semt pazarlarında oluşturulan kontrol noktalarında vatandaşın sağlığını yakından takip ediyor.

İlçe genelinde önlemleri artırma talimatını haftalar öncesinden veren Avcılar Belediye Başkanı Av. Turan Hançerli sokakta, parklarda ve halkın yoğun olarak kullandığı diğer sosyal alanlarda aldığı sıkı önlemleri belediye binasında da uyguluyor.

Yeni binasına taşınan Avcılar Belediyesi’nde, zorunlu birimler dışındaki diğer birimler evden hizmet vermeye devam ederken; Başkan Hançerli Avcılarlıların ihtiyaç duydukları hizmetlerin kesintisiz devam ettiğini vurguladı.

 • Avcılar özelindeki sorularımıza başlamadan önce, siz COVID-19 salgınına karşı belediye binasında hangi önlemleri aldınız?

Koronovirüs tedbirleri kapsamına ilk olarak vatandaşla temas halinde olup bina içinde ve dışında görev yapan tüm personele maske ve eldiven dağıttık. Virüsle mücadelenin en önemli noktalarından birinin el hijyeni olduğunu bildiğimiz için tüm personelimize el dezenfektanı dağıttık. İlerleyen günlerde virüsün etkisini arttırması ile birlikte, belediye binası içerisinde sosyal mesafeyi koruyabilmek adına zorunlu birimler dışındaki diğer birimlerin uzaktan ve dönüşümlü çalışma uygulamasına başladık. Bina içerisinde çalışmaya devam eden personelimizin de sosyal mesafeyi koruyarak çalışmalarına zemin hazırladık.

Vatandaşlarımızın belediye binamızda yapacakları neredeyse her hizmeti evlerinden de yapmalarını sağlayacak bir dijital altyapımız var. Bu konuda vatandaşlarımızı da bilgilendirdik. Yine de gelen hemşehrilerimiz olursa, bina  girişinde görev yapan  güvenlik arkadaşlarımız, el dezenfektanları sıkıp, maske ve eldiven kontrolü yaparak binaya alıyorlar.

 • Avcılar Belediyesi’nde şu an hangi birimler hizmet veriyor? COVID-19 Salgınına karşı özel birimler oluşturuldu mu? Bu birimler, kimlere hangi hizmetleri veriyor?

Koronavirüs’ün Çin’de ortaya çıktığı günden itibaren olası bir salgına karşı önlemlerimizi almıştık. Salgın Türkiye’de etkisini göstermeye başlayınca paniğe mahal vermeden tüm müdürlüklerimizi seferber ettik. Aşevi, can dostlarımıza mama dağıtımı gibi bazı hizmetlerimizin kapasitesini arttırdık.

Bu süreçte özellikle dezenfekte işlemlerini yürüten Veteriner İşleri Müdürlüğümüz çok aktif çalıştı.

avcılar-belediyesi

Bu kapsamda çocuk parkları, caddeler, sokaklar, kamu binaları, otobüs durakları, eczaneler, bankalar, muhtarlık binaları, Aile Sağlığı Merkezleri, ibadethaneler, okullar başta olmak üzere kentimizin her noktası düzenli olarak dezenfekte edildi, edilmeye devam ediyor. Veteriner Hizmetleri Müdürlüğümüz aynı zamanda ilçemizde beslenme noktalarını ve mama kapasitesini arttırarak sokakta yaşayan hayvan dostlarımızın aç kalmamasını sağladı ve bu hizmete devam ediyor.

Zabıta müdürlüğümüz özellikle virüsün çıktığı ilk günlerde hijyen ürünlerinin fiyatlarındaki artışın önüne geçebilmek için denetlemelere başladı. Bu denetlemeler hala devam ediyor. Buna ek olarak, çeşitli hijyen sosyal mesafe kurallarına yönelik denetlemeler de eklendi.

Araç dezenfekte noktası - Avcılar

Kentimizin merkezine kurduğumuz  “Araç Dezenfekte Noktası” ile otobüs, minibüs, ticari taksi, resmi görevli araçlar (polis vs) ve tüm vatandaşların araçları Zabıta ekiplerimizin kontrolünde ücretsiz dezenfekte edilmesi sağlandı.

Halkın alışveriş ihtiyacını karşılayan semt pazarlarımızda zabıta ekiplerimizin kontrolünde giriş ve çıkış kontrol noktası oluşturuldu. Bu noktalarda maske ve eldiven dağıtımı yapılarak, belediyemiz tarafından ücretsiz sunulan el dezenfektanın kullanılması konusunda denetimleri yapıldı. Yine semt pazarlarımız başta olmak üzere kentimizin tüm alanlarında sosyal mesafe ve bireysel hijyen kuralına uyulması konusunda sürekli olarak anonslar yapıldı, yapılmaya da devam ediyor.

turan hançerli

Sosyal medyayı aktif kullanan Başkan Hançerli, sık sık kameraların karşısına geçerek salgınla mücadele mesajları veriyor.

Toplumu virüsün psikolojik etkilerinden ve dijital mecralardan yayılan bilgi kirliliğinden korumak amacı ile “Koronavirüs Bilgilendirme Sohbetleri” başlığı altında Avcılar Belediyesi’nin sosyal medya hesaplarından canlı olarak yayınlanan seminerler düzenledik.  Haftalık olarak devam eden bu seminerlerde alanında uzman katılımcılar bilgilerini paylaşıyor.

 • Avcılar’da 60 yaş ve üzeri vatandaşların gıda gibi temel ihtiyaçlarını karşılamak için hangi çalışmaları yapıyorsunuz?

Haftanın her günü 2 öğün 3 çeşit yemek hizmeti veren Avcılar Belediyesi Aşevimizin kapasitesi artırarak evinde yemek yapamayacak durumda olan yaşlı, hasta ve engelli hemşehrilerimiz başta olmak üzere sokağa çıkamayan tüm hemşehrilerimize sıcak yemek ulaştırdık.

aşevi avcılar

Avcılar Belediyesi’ne bağlı aşevinde, her gün ihtiyaç sahipleri için 2 öğün, 3 çeşit yemek hazırlanıyor.

Evde yemek yapabilecek durumda olan ancak erzak sıkıntısı yaşayan hemşehrilerimize Sosyal Destek Hizmetleri müdürlüğümüzce erzak kolilerimizi ulaştırıyoruz. Bu süreçte özellikle işsiz kalan, alışveriş yapacak maddi imkanlara sahip olmayan tüm hemşehrilerimize temel besin maddelerini içeren bir erzak kolisi gönderdik. Gelen talepler doğrultusunda göndermeye de devam ediyoruz.

avcılar belediyesi yardım kolileri

Başkan Hançerli, ihtiyaç sahibi Avcılarlılar için hazırlanan erzak kolilerinin teslimatını yakından takip ediyor.

Buna ek olarak Avcılar’daki bakkal ve marketlerle eve servis yapılması konusunda anlaşma sağladık. Hemşehrilerimiz belediyemizi aradıklarında tüm market ve eczane ihtiyaçlarını evlerinden çıkmadan karşılamalarını sağlıyoruz.

 • Sosyal medya hesabınızdan yaptığınız bir paylaşımda, belediyenin çağrı merkezine gelerek, halkın taleplerini doğrudan dinleme fırsatı buldunuz. Vatandaş belediyeden en çok hangi hizmeti talep ediyor?

Bildiğiniz üzere salgın nedeniyle özellikle küçük esnaf olmak üzere birçok iş yeri kepengini kapatmak zorunda kaldı. Hal böyleyken işsiz kalan vatandaşlarımızın sayısının artmasıyla birlikte geçinme, ekonomik sorunlar doğdu. Bununla doğru orantılı olarak da bize çoğunlukla erzak kolisi ve sıcak yemek hizmeti konusunda talepler geliyor. Hem sosyal medya hem de çağrı merkezi üzerinden kesintisiz bir şekilde 7/24 vatandaşlarımızın taleplerini dinliyor ve ihtiyaçlarını karşılıyoruz.

 • Çağrı merkeziniz hangi gün ve saatlerde hizmet veriyor? 

Çağrı Merkezimiz 7/24 aralıksız hizmet veriyor. Salgının ülkemizde etkisini göstermeye başlamasıyla birlikte merkezde çalışan personel kapasitemizi arttırdık. Dolayısıyla hemşehrileirmiz günün her saatinde 444 69 89 numaralı telefonumuzdan bize ulaşabiliyorlar.

 • Avcılar’da sosyal hareketlilik nasıl? Vatandaşlar sosyal izolasyon kurallarına uyuyor mu?

Avcılar 448 bin nüfusa sahip bir ilçe. Hem göl hem denize kıyısı olması ve E-5, TEM gibi önemli ana yolların ilçemiz sınırlarından geçmesi nedeniyle normal şartlarda sirkülasyonun son derece fazla olduğu ilçelerdendir. Fakat salgınla birlikte belediyemizin aldığı tedbirler , uyarılar ve çağrıların da etkisi ile ilçemizde ikamet eden vatandaşlarımız çok fazla sokağa çıkmayı tercih etmediğini gözlemledik. Sokağa çıkma zorunluluğu bulunan hemşehrilerimizi sosyal izolasyon ve bireysel hijyen kurullarına uymaları konusunda uyarıyoruz. İlçemiz genelinde Zabıta Ekiplerimiz anons yapıyor, vatandaşlarımızı uyarıyorlar.

“ASLA YALNIZ DEĞİLSİNİZ”

Koronavirüsün ülkemizde görülmeye başlandığı günden itibaren hızla önleyici ve koruyucu çalışmalarımızı başlattık. İçinde bulunduğumuz süreci paniğe mahal vermeden ve ihmale yol açmadan disiplinli, titiz ve özenli bir çalışma performansıyla en iyi şekilde atlatacağız. Ortak akıl, dayanışma ile hareket ederek ve siz değerli hemşerilerimizin farkındalığıyla bu salgının yaygınlaşmasının önüne geçeğiz.

Koronavirüsle mücadele de asla yalnız değilsiniz! Yeni KoronaVirüs (Covid-19) salgınına karşı; ihbar, şikayet, soru ve sorunlarınız için 444 6 989 numaralı hattımız 7/24 hizmetinizde olacak.

Hemşehrilerimizin bu süreci mümkün olduğunca en güçlü şekilde atlatabilmesi için biz buradayız. Bugünleri hep birlikte dayanışma ile atlatacağız ve birbirimize daha çok sarılacağız.

 

 

Ali Özgün ÖZ

Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli ile COVID-19 salgınına karşı ilçede hangi önlemlerin alındığını konuştuk. Evde kal çağrısını yineleyen Hançerli, “Bugünleri dayanışmayla atlatacağız. Belediyemiz, bütün imkanlarıyla hemşehrilerimizin yanındadır.” dedi.

turan hançerli avcılar belediye başkanı

Peki Avcılar Belediyesi, Avcılarlılara hangi hizmetleri sunuyor? Vatandaşların yoğun olarak kullandığı sosyal alanlarda ne gibi önlemler alındı? Sosyal yardımlar ihtiyaç sahiplerine nasıl ulaştırılıyor? Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli, ilçe halkının merak ettiği soruları yanıtladı…

*****

İlçede Koronavirüs salgınını önleme çalışmalarına devam eden Avcılar Belediyesi, aldığı sıkı önlemleri artırmaya devam ediyor.

Vatandaşların yoğun olarak kullandığı alanları büyük bir titizlikle dezenfekte eden belediye ekipleri, son olarak İçişleri Bakanlığı’nın genelgesi doğrultusunda semt pazarlarında da önlemleri artırdı. Pazar giriş çıkışlarını yeniden belirleyen Avcılar Belediyesi, COVID-19 riskine karşı vatandaşlara ve semt pazarı esnafına maske dağıttı.

kontrol noktası

Belediye ekipleri, semt pazarlarında oluşturulan kontrol noktalarında vatandaşın sağlığını yakından takip ediyor.

İlçe genelinde önlemleri artırma talimatını haftalar öncesinden veren Avcılar Belediye Başkanı Av. Turan Hançerli sokakta, parklarda ve halkın yoğun olarak kullandığı diğer sosyal alanlarda aldığı sıkı önlemleri belediye binasında da uyguluyor.

Yeni binasına taşınan Avcılar Belediyesi’nde, zorunlu birimler dışındaki diğer birimler evden hizmet vermeye devam ederken; Başkan Hançerli Avcılarlıların ihtiyaç duydukları hizmetlerin kesintisiz devam ettiğini vurguladı.

 • Avcılar özelindeki sorularımıza başlamadan önce, siz COVID-19 salgınına karşı belediye binasında hangi önlemleri aldınız?

Koronovirüs tedbirleri kapsamına ilk olarak vatandaşla temas halinde olup bina içinde ve dışında görev yapan tüm personele maske ve eldiven dağıttık. Virüsle mücadelenin en önemli noktalarından birinin el hijyeni olduğunu bildiğimiz için tüm personelimize el dezenfektanı dağıttık. İlerleyen günlerde virüsün etkisini arttırması ile birlikte, belediye binası içerisinde sosyal mesafeyi koruyabilmek adına zorunlu birimler dışındaki diğer birimlerin uzaktan ve dönüşümlü çalışma uygulamasına başladık. Bina içerisinde çalışmaya devam eden personelimizin de sosyal mesafeyi koruyarak çalışmalarına zemin hazırladık.

Vatandaşlarımızın belediye binamızda yapacakları neredeyse her hizmeti evlerinden de yapmalarını sağlayacak bir dijital altyapımız var. Bu konuda vatandaşlarımızı da bilgilendirdik. Yine de gelen hemşehrilerimiz olursa, bina  girişinde görev yapan  güvenlik arkadaşlarımız, el dezenfektanları sıkıp, maske ve eldiven kontrolü yaparak binaya alıyorlar.

 • Avcılar Belediyesi’nde şu an hangi birimler hizmet veriyor? COVID-19 Salgınına karşı özel birimler oluşturuldu mu? Bu birimler, kimlere hangi hizmetleri veriyor?

Koronavirüs’ün Çin’de ortaya çıktığı günden itibaren olası bir salgına karşı önlemlerimizi almıştık. Salgın Türkiye’de etkisini göstermeye başlayınca paniğe mahal vermeden tüm müdürlüklerimizi seferber ettik. Aşevi, can dostlarımıza mama dağıtımı gibi bazı hizmetlerimizin kapasitesini arttırdık.

Bu süreçte özellikle dezenfekte işlemlerini yürüten Veteriner İşleri Müdürlüğümüz çok aktif çalıştı.

avcılar-belediyesi

Bu kapsamda çocuk parkları, caddeler, sokaklar, kamu binaları, otobüs durakları, eczaneler, bankalar, muhtarlık binaları, Aile Sağlığı Merkezleri, ibadethaneler, okullar başta olmak üzere kentimizin her noktası düzenli olarak dezenfekte edildi, edilmeye devam ediyor. Veteriner Hizmetleri Müdürlüğümüz aynı zamanda ilçemizde beslenme noktalarını ve mama kapasitesini arttırarak sokakta yaşayan hayvan dostlarımızın aç kalmamasını sağladı ve bu hizmete devam ediyor.

Zabıta müdürlüğümüz özellikle virüsün çıktığı ilk günlerde hijyen ürünlerinin fiyatlarındaki artışın önüne geçebilmek için denetlemelere başladı. Bu denetlemeler hala devam ediyor. Buna ek olarak, çeşitli hijyen sosyal mesafe kurallarına yönelik denetlemeler de eklendi.

Araç dezenfekte noktası - Avcılar

Kentimizin merkezine kurduğumuz  “Araç Dezenfekte Noktası” ile otobüs, minibüs, ticari taksi, resmi görevli araçlar (polis vs) ve tüm vatandaşların araçları Zabıta ekiplerimizin kontrolünde ücretsiz dezenfekte edilmesi sağlandı.

Halkın alışveriş ihtiyacını karşılayan semt pazarlarımızda zabıta ekiplerimizin kontrolünde giriş ve çıkış kontrol noktası oluşturuldu. Bu noktalarda maske ve eldiven dağıtımı yapılarak, belediyemiz tarafından ücretsiz sunulan el dezenfektanın kullanılması konusunda denetimleri yapıldı. Yine semt pazarlarımız başta olmak üzere kentimizin tüm alanlarında sosyal mesafe ve bireysel hijyen kuralına uyulması konusunda sürekli olarak anonslar yapıldı, yapılmaya da devam ediyor.

turan hançerli

Sosyal medyayı aktif kullanan Başkan Hançerli, sık sık kameraların karşısına geçerek salgınla mücadele mesajları veriyor.

Toplumu virüsün psikolojik etkilerinden ve dijital mecralardan yayılan bilgi kirliliğinden korumak amacı ile “Koronavirüs Bilgilendirme Sohbetleri” başlığı altında Avcılar Belediyesi’nin sosyal medya hesaplarından canlı olarak yayınlanan seminerler düzenledik.  Haftalık olarak devam eden bu seminerlerde alanında uzman katılımcılar bilgilerini paylaşıyor.

 • Avcılar’da 60 yaş ve üzeri vatandaşların gıda gibi temel ihtiyaçlarını karşılamak için hangi çalışmaları yapıyorsunuz?

Haftanın her günü 2 öğün 3 çeşit yemek hizmeti veren Avcılar Belediyesi Aşevimizin kapasitesi artırarak evinde yemek yapamayacak durumda olan yaşlı, hasta ve engelli hemşehrilerimiz başta olmak üzere sokağa çıkamayan tüm hemşehrilerimize sıcak yemek ulaştırdık.

aşevi avcılar

Avcılar Belediyesi’ne bağlı aşevinde, her gün ihtiyaç sahipleri için 2 öğün, 3 çeşit yemek hazırlanıyor.

Evde yemek yapabilecek durumda olan ancak erzak sıkıntısı yaşayan hemşehrilerimize Sosyal Destek Hizmetleri müdürlüğümüzce erzak kolilerimizi ulaştırıyoruz. Bu süreçte özellikle işsiz kalan, alışveriş yapacak maddi imkanlara sahip olmayan tüm hemşehrilerimize temel besin maddelerini içeren bir erzak kolisi gönderdik. Gelen talepler doğrultusunda göndermeye de devam ediyoruz.

avcılar belediyesi yardım kolileri

Başkan Hançerli, ihtiyaç sahibi Avcılarlılar için hazırlanan erzak kolilerinin teslimatını yakından takip ediyor.

Buna ek olarak Avcılar’daki bakkal ve marketlerle eve servis yapılması konusunda anlaşma sağladık. Hemşehrilerimiz belediyemizi aradıklarında tüm market ve eczane ihtiyaçlarını evlerinden çıkmadan karşılamalarını sağlıyoruz.

 • Sosyal medya hesabınızdan yaptığınız bir paylaşımda, belediyenin çağrı merkezine gelerek, halkın taleplerini doğrudan dinleme fırsatı buldunuz. Vatandaş belediyeden en çok hangi hizmeti talep ediyor?

Bildiğiniz üzere salgın nedeniyle özellikle küçük esnaf olmak üzere birçok iş yeri kepengini kapatmak zorunda kaldı. Hal böyleyken işsiz kalan vatandaşlarımızın sayısının artmasıyla birlikte geçinme, ekonomik sorunlar doğdu. Bununla doğru orantılı olarak da bize çoğunlukla erzak kolisi ve sıcak yemek hizmeti konusunda talepler geliyor. Hem sosyal medya hem de çağrı merkezi üzerinden kesintisiz bir şekilde 7/24 vatandaşlarımızın taleplerini dinliyor ve ihtiyaçlarını karşılıyoruz.

 • Çağrı merkeziniz hangi gün ve saatlerde hizmet veriyor? 

Çağrı Merkezimiz 7/24 aralıksız hizmet veriyor. Salgının ülkemizde etkisini göstermeye başlamasıyla birlikte merkezde çalışan personel kapasitemizi arttırdık. Dolayısıyla hemşehrileirmiz günün her saatinde 444 69 89 numaralı telefonumuzdan bize ulaşabiliyorlar.

 • Avcılar’da sosyal hareketlilik nasıl? Vatandaşlar sosyal izolasyon kurallarına uyuyor mu?

Avcılar 448 bin nüfusa sahip bir ilçe. Hem göl hem denize kıyısı olması ve E-5, TEM gibi önemli ana yolların ilçemiz sınırlarından geçmesi nedeniyle normal şartlarda sirkülasyonun son derece fazla olduğu ilçelerdendir. Fakat salgınla birlikte belediyemizin aldığı tedbirler , uyarılar ve çağrıların da etkisi ile ilçemizde ikamet eden vatandaşlarımız çok fazla sokağa çıkmayı tercih etmediğini gözlemledik. Sokağa çıkma zorunluluğu bulunan hemşehrilerimizi sosyal izolasyon ve bireysel hijyen kurullarına uymaları konusunda uyarıyoruz. İlçemiz genelinde Zabıta Ekiplerimiz anons yapıyor, vatandaşlarımızı uyarıyorlar.

“ASLA YALNIZ DEĞİLSİNİZ”

Koronavirüsün ülkemizde görülmeye başlandığı günden itibaren hızla önleyici ve koruyucu çalışmalarımızı başlattık. İçinde bulunduğumuz süreci paniğe mahal vermeden ve ihmale yol açmadan disiplinli, titiz ve özenli bir çalışma performansıyla en iyi şekilde atlatacağız. Ortak akıl, dayanışma ile hareket ederek ve siz değerli hemşerilerimizin farkındalığıyla bu salgının yaygınlaşmasının önüne geçeğiz.

Koronavirüsle mücadele de asla yalnız değilsiniz! Yeni KoronaVirüs (Covid-19) salgınına karşı; ihbar, şikayet, soru ve sorunlarınız için 444 6 989 numaralı hattımız 7/24 hizmetinizde olacak.

Hemşehrilerimizin bu süreci mümkün olduğunca en güçlü şekilde atlatabilmesi için biz buradayız. Bugünleri hep birlikte dayanışma ile atlatacağız ve birbirimize daha çok sarılacağız.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.